Detoksykacja i odkwaszanie organizmu

Niezdrowy styl odżywiania niesie za sobą ryzyko wystąpienia wielu dolegliwości układu trawienno-jelitowego. Dlatego też, niezwykle ważnym jest to, aby odżywiać się zdrowo, pełnowartościowo i zbilansowanie.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza dieta może powodować dyskomfort trawienny. Aby tego uniknąć warto realizować regularną detoksykację i odkwaszanie organizmu.

Wszystko co musisz wiedzieć o detoksykacji organizmu
Proces oczyszczania organizmu z toksyn powinien być realizowany regularnie, co kilka tygodni. Szkodliwe związki dostarczane są w powietrzu, wodzie oraz pożywieniu. Trudno się przed nimi całkowicie ustrzec. Jednakże odpowiednia kontrola tego, co jemy pozwoli nam zminimalizować ilość pochłanianych toksyn.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na detoksykację organizmu jest zastosowanie specjalnych diet oczyszczających. Jadłospisy tego typu oparte są na warzywach oraz owocach. Niekiedy, w skład takiej diety wchodzą również świeże soki owocowe. Diety oczyszczające mają znacznie obniżony bilans kaloryczny, co ma jedną wadę – może spowalniać metabolizm i powodować efekt jojo.

Alternatywnym rozwiązaniem, pozwalającym na skuteczną detoksykację organizmu jest zastosowanie suplementów diet wzbogacanych błonnikiem. Ta substancja nie jest trawiona przez enzymy trawienne, pęcznieje w jelitach i pochłania wszelkie szkodliwe substancje.

Wszystko co musisz wiedzieć o odkwaszaniu organizmu
Odkwaszanie organizmu to proces, którego celem jest uzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, a konkretniej pH wynoszącego od 7,35 do 7,45.

Proces odkwaszania może być realizowany na kilka różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest stosowanie tzw. diety zasadowej. Jadłospis oparty na produktach zasadotwórczych jest jak najbardziej skuteczny.

Często stosowane są również domowe receptury, a mianowicie przepisy na mikstury bazujące na silne środki zasadotwórcze: soda oczyszczona, ocet jabłkowy czy sok z cytryny.

Ponadto, odkwaszanie organizmu przeprowadzić można za pomocą suplementów diet takich jak chociażby Spirulin Plus.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *