Środki do wybielania zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie bez powodu mówi się o uśmiechu, że stanowi wizytówkę danej osoby. Niestety, często zaniedbujemy swoje zęby, co ma swoje następstwo w postaci zmianie ubarwienia na żółte i szaro-brunatne.

Jak wybielić zęby?

Obecnie medycyna oferuje co najmniej kilka rozwiązań pozwalających na skuteczne wybielanie zębów. Zdecydowanie najbardziej efektywnym zabiegiem jest laserowe wybielanie zębów. To rozwiązanie, które gwarantuje efekty na „hollywoodzkim” poziomie.

Tańszymi alternatywami są: paski wybielające, pasty do zębów oraz domowe sposoby. Receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie są zaskakująco skuteczne. Poniżej przedstawiamy dwa, najskuteczniejsze składniki mające wpływ na koloryt zębów.

Cytryna

Cytryna to owoc, który jest powszechnie wykorzystywany w kosmetologii, w tym także przy wybielaniu zębów. Rozwiązanie te jest niezwykle skuteczne, co potwierdzają stomatolodzy.

Cytrynę można stosować w następujący sposób:

  1. Płukanka cytrynowaWypłukuj zęby wodą z sokiem z cytryny kilka razy na dobę. Efekty pojawią się po kilku dniach od stosowania zabiegu.
  2. SzczotkowanieDo nałożonej na szczoteczkę do zębów pasty dodaj sok z cytryny. Tak mikstura sprawi, że szczotkowanie będzie znacznie efektywniejsze.
  3. Miąższ z cytrynySpożywaj cytrynę, wolno przeżuwając miąższ. To rozwiązanie ze względu na bardzo kwaśny smak jest najmniej wygodne, ale daje naprawdę wspaniałe rezultaty.

Soda oczyszczona

Wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej, to rozwiązanie, które jest stosowane bardzo powszechnie od wielu, wielu lat. Soda oczyszczona posiada na tyle silne właściwości, że stomatolodzy bardzo często odradzają częste wykorzystywanie tego produktu, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia szkliwa. Nie mniej jednak – to metoda niezwykle skuteczna. Sporadyczne stosowanie nie powinno nieść za sobą takich konsekwencji.

Sodę oczyszczoną należy nałożyć na szczoteczkę i delikatnie szczotkować przez około 1,5 minuty. Efekty zabiegu są natychmiastowe.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *