Rozstępy: sposoby

Pojawiają się zawsze tam, gdzie dochodzi do nadmiernych napięć skóry. Któż taki? Oczywiście – rozstępy, czyli defekt skórny charakteryzujący się tym, iż jest niezwykle trudny w usuwaniu.

Rozstępy – jakie przyczyny?

Rozstępy to wynik przerwania włókien kolagenowych, które to nie wytrzymują napięcia. Pojawiają się zatem w przypadku: nadwagi, nagłych wzrostów masy (np. u kulturystów), ciąży.

Za występowanie rozstępów odpowiedzialna może być również gospodarka hormonalna. Tak jest w przypadku Pań w ciąży, gdzie nadmierną ilość kortyzolu patologicznie oddziałuje na fibroblasty.

Rozstępy – jak zapobiegać?

W momencie, gdy skóra jest w dobrej kondycji trudniej o jakiekolwiek defekty (nie tylko rozstępy), dlatego też sugerujemy pielęgnować i dbać, nie tylko wtedy, gdy jesteśmy zagrożeni. Zabiegi pielęgnujące nie wymagają nakładów finansowych i czasu – są proste i można je zrealizować wykorzystując produkty spożywcze, takie jak drożdze, miód, awokado, czosnek czy jajka.

W przypadku rozstępów najlepszą formą na zapobieganie jest ograniczenie tempa wzrostu do minimum. Nie zawsze jest jednak to możliwe. Wówczas, należy odżywiać skórę specjalistycznymi kremami wzmacniającymi włókna kolagenowe oraz dostarczać minerały i witaminy od wewnątrz (w formie diety, lub suplementów).

Rozstępy – jak usuwać?

Usuwanie rozstępów jest trudne i bardzo kosztowne. Owszem, istnieją metody tanie, ale zwykle nie są wystarczające, by całkowicie pozbyć się problemu.

Rozstępy najlepiej usuwać wykorzystując zabiegi oferowane w salonach kosmetycznych. Mimo, że kosztują całkiem sporo, to warto. Potrafią one bowiem całkowicie wyeliminować problem, nie pozostawiając żadnego śladu po jego obecności. Do takich zabiegów zaliczamy: mikrodermabrazję, peeling chemiczny, mezoterapię oraz zabiegi systemem TMT.

Na zupełnie innej orbicie jeśli chodzi o skuteczność znajdują się kremy i maści dostępne w aptekach. Pozwalają one na efektywne zatuszowanie rozstępów, a nie ich całkowite usunięcie.

Warto pamiętać, że im szybciej podejmiemy trudy usuwania rozstępów, tym większa szansa na skuteczny zabieg.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *