Jak przytyć bez ćwiczeń?

Niedowaga to problem, który jest równie powszechny jak nadwaga. Może nieść za sobą poważne konsekwencje wynikające głównie z faktu, iż organizm jest osłabiony. Zbyt niski wskaźnik BMI bardzo często idze w parze z niedoborami w organizmie.

Niedowaga – przyczyny

Najczęściej występującą przyczyną zbyt niskiej wagi ciała jest nieodpowiednie odżywianie. Niezdrowa, niezbilansowana dieta sprawia, że organizm spala energię dostarczoną w postaci węglowodanów (materiał energetyczny) oraz tłuszczu (materiał zapasowy).

Za przyczynę niedowagi uznaje się również zaburzenia metabolizmu (zbyt szybka przemiana materii). Ponadto, wpływ na niedowagę mogą mieć przeżyte choroby, zażywane lekarstwa oraz niezdrowy tryb życia.

Niedowaga – jak przytyć bez ćwiczeń?

Odpowiednia dieta stanowi klucz do sukcesu. W momencie, kiedy nie zamierzamy zmuszać naszego organizmu do aktywności fizycznej, musimy zadbać by jej bilans wartości odżywczych był niemalże idealny. Wynika to z faktu, iż nadmierna ilość węglowodanów i tłuszczów w diecie może doprowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej. A na tym, chyba nikomu nie zależy?

Budując masę musimy zadbać o to, by była ona jak najwyższej jakości, tudzież odkładała się w postaci mięśni, a nie tłuszczu. Bez prawidłowej stymulacji (ćwiczeń) jest to w zasadzie niemożliwe. Bowiem, tylko aktywność fizyczna pobudza do wzrostu.

Bilans wartości odżywczych musi być równy ilorazowi masy ciała (w kg) i: 5,5 (węglowodany), 2 (białka), 0,5 (tłuszcz). Wynik równania to ilość gramów danej wartości odżywczej w diecie. Należy oczywiście pamiętać, że same liczby to nie wszystko. Istotna jest również jakość dostarczanych produktów.

Istotnym jest również to w jakich porcjach dostarczamy pożywienie. Lepiej jeść mniej, ale częściej. Zaleca się jeść 5-7 posiłków w ciągu doby, pamiętając o tym, że najbardziej obfitym w węglowodany posiłkiem jest śniadanie, zaś kolacja jest praktycznie białkowym posiłkiem.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *