Jak przytyć 15 kg?

Choć niedowaga nie stanowi przypadłości tak powszechnej, jak nadwaga, to potrafi być równie uciążliwa. Brak odpowiedniej masy ciała może być bardzo kłopotliwy. Poza defektami kosmetycznymi, istnieje ryzyko wystąpienia ogólnego osłabienia, większej męczliwości i mniejszej wytrzymałości.

Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje próby budowania masy. O ile w przypadku niedowagi wynoszącej kilka kilogramów nie ma z tym większego problemu, o tyle w przypadku braku np. 15 kg problem staje się dosyć znaczący.

Jak przytyć 15kg?

Jeśli brakuje Ci kilkunastu kilogramów do optymalnej wagi to wiedz, że stoisz przed naprawdę trudnym, czasochłonnym zadaniem. Takiej ilości masy nie da się zbudować w miesiąc czy dwa. Potrzeba zdecydowanie większej ilości czasu.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić porady dotyczące budowania masy mięśniowej, wolnej od tkanki tłuszczowej. Bowiem to właśnie ona powinna stanowić cel. Wszak, niezwykle rzadko celem samo w sobie jest zbudowanie tkanki tłuszczowej.

Dieta na masę mięśniową – jaka?

W Internecie znajduje się mnóstwo diet. Większość z nich przeznaczona jest jednak dla osób pragnących zgubić kilogramy, a nie je zdobyć. Diety na masę są rzecz jasna zdecydowanie inne. Ich ułożenie jest jednak banalnie proste. To co musisz wiedzieć na ich temat:

  • powinny składać się z określonej liczby posiłków (5-7)
  • bilans odżywczy powinien być uwarunkowany przez masę ciała (wg następującego wzoru: 5,5 g węglowodanów, 2g białka, 0,5g tłuszczy – na każdy kilogram)
  • posiłki powinny składać się głównie: z węglowodanów złożonych, pełnowartościowego białka, a także oliwy z oliwek (zdrowy tłuszcz)
  • posiłki serwować należy o stałych porach (w odstępach równych 2-3 godziny)

Trening na masę mięśniową – jaki?

Aby osiągnąć wzrost mięśni, należy poddać je odpowiedniej stymulacji. Trening na masę mięśniową powinien:

  • być oparty na ćwiczeniach na wolnym obciążeniu (ćwiczenia złożone)
  • być realizowany 3-4 razy w tygodniu
  • zawierać 5-6 ćwiczeń
  • w zależności od stażu – rozwijać całą sylwetkę (FBW), lub 1-2 partie mięśniowe (SPLIT) podczas jednej sesji treningowej

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *