Cellulit – przyczyny, sposoby, usuwanie

Chcesz pozbyć się cellulitu? Musisz działać zdecydowanie i być regularna. „Skórka pomarańczowa” to dolegliwość, której usunięcie wymaga zazwyczaj zastosowania więcej, niż jednej metody.

Cellulit – przyczyny

Za główną przyczynę cellulitu w dzisiejszych czasach uważany jest brak aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia, automatyzacja czynności doprowadza do tego, że zarówno osoby szczupłe, jak i otyłe borykają się z tym defektem.

Za inne równie istotne przyczyny występowania cellulitu uchodzą: przebyte choroby, leki hormonalne (np. antykoncepcja), otyłość, ucisk na układ krwionośny. „Skórka pomarańczowa” może być również uwarunkowana genetycznie.

Cellulit – sposoby. Jak usunąć „skórkę pomarańczową”?

Cellulit można usunąć różnymi sposobami. Zdecydowanie najskuteczniejsze rozwiązania oferowane są przez gabinety medycyny estetycznej. Jednakże mikrodermabrazja, peeling chemiczny czy mezoterapia to metody kosztowne.
Alternatywą jest… zmiana trybu życia na zdrowszy. Efekty kuracji pojawiają się już po kilku tygodniach. Jak zatem usunąć skórkę pomarańczową w naturalny sposób?

Przede wszystkim należy zadbać o większą dawkę ruchu. Aktywność fizyczna powinna mieć miejsce każdego dnia i trwać nie mniej niż 45 minut. Forma aktywności jest dowolna – ważne by angażowała niemal całe ciało. Doskonale sprawdzą się ćwiczenia aerobowe (tlenowe).

Zmiana musi nastąpić także w naszym odżywianiu. Zbilansowana, pełnowartościowa dieta to rozwiązanie konieczne. Koniecznie należy uwzględnić w diecie dużą ilość wody (nawet do pięciu litrów). Pomoże to wypłukać z organizmu zalegający tłuszcz i toksyny.

Walkę z cellulitem przeprowadzić można także poprzez realizację masażów oraz peelingów (np. Kawowy, oliwkowy itd). Warto pamiętać także o tym, że cellulit usunąć można poprzez naprzemienne prysznice, maseczki oraz stosując specjalistyczne kremy (dostępne w aptekach, drogeriach i Internecie).

Jak widać rozwiązań jest co najmniej kilka. Nic nie stoi na przeszkodzie by realizować kilka jednocześnie. Wówczas efekty przyjdą najszybciej.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *