Budowanie masy i redukcja tłuszczu

Atletyczna, postawna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn. Nie dziwi zatem fakt, iż na siłowniach zdecydowaną większość stanowią właśnie mężczyźni. Procesy budowy masy mięśniowej zwykle łączą z redukcją tłuszczu, co gwarantuje uzyskanie czystej masy mięśniowej.

Męski wzorzec atrakcyjności, czyli kilka słów o idealnej sylwetce w oczach kobiet
W przeprowadzonej ankiecie dotyczącej wzorca atrakcyjności, Panie jednoznacznie wskazywały, że najbardziej atrakcyjną sylwetką mężczyzn jest ta umięśnioną i postawna. Duża klatka piersiowa, grzbiet schodzący się w literę „V” oraz spore bicepsy – to efekt do którego dąży niejeden mężczyzna.

Niestety proces budowy czystej masy mięśniowej nie należy do najłatwiejszych. Wręcz można powiedzieć, że jest niesłychanie wymagający. Można porównać go do odchudzania. Wszak, składają się na niego te same elementy, a mianowicie:

  • Zmiana nawyków żywieniowych
  • Realizacja planu treningowego
  • Stosowanie suplementów diet

Budowanie masy, a redukcja tłuszczu
Zdecydowanie najlepsze rezultaty można osiągnąć poprzez realizację dwóch typów treningu w ciągu jednego dnia. Zaleca się zarówno trening cardio (redukcyjny), jak i siłowy (na masę). Dzięki temu, poprzez obfita dietę nie uzyskamy skutków ubocznych w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej.

Trening cardio może mieć formę aerobową, tudzież klasycznego aerobiku i/lub biegania, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach lub pływania. Każda z form doskonale sprawdzi się w roli wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej.

Z kolei trening na masę powinien mieć charakter siłowy.  Przy czym należy pamiętać, że plan treningowy musi być oparty na ćwiczeniach wielostawowych (bazowych).

Nieodłącznym elementem procesu budowania masy mięśniowej jest również dieta. Należy ją odpowiednio zbilansować. Ponadto, warto zadbać o dodatkową suplementację w postaci: aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), kreatyny (w formie jabłczanu lub monohydratu), l-glutaminy, l-karnityny.

Pamiętaj – budowa masy mięśniowej wymaga samodyscypliny i zaangażowania. Pracuj cierpliwie, a na pewno osiągniesz wymarzone rezultaty.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *