Czy można powiększyć penisa?

Według badania naukowców z uniwersytetu w Kalifornii, niemal 40% mężczyzn nie jest zadowolonych z rozmiarów swojego penisa. W zdecydowanej większości, Panowie chcieliby posiadać większe przyrodzenie. Tylko 2% mężczyzn chciałoby posiadać mniejszego członka, aniżeli posiada.

Czy rozmiar ma znaczenie dla kobiet?

Jak się okazuje, rozmiar ma znaczenie tylko dla co piątej kobiety. Dowiódł tego doktor Francken, który przeprowadził badanie dotyczące tego, jak bardzo istotne są gabaryty członka dla kobiet i ich satysfakcji seksualnej.

Wyniki badania prezentowały się następująco: dla 1% – długość penisa jest najważniejsza, dla 20% jest ważna, dla 55% – nieważna, a dla 22% – kompletnie bez znaczenia. Co ciekawe, w tym samym badaniu kobiety odpowiadały na pytanie dotyczące grubości penisa. W tym przypadku nieco więcej pań stwierdziło, że jest to atrybut mający znaczenie (ponad 30%).

Czy można powiększyć penisa?

Mimo wyników badań i opinii seksuologów, że rozmiar nie ma większego znaczenia – wielu mężczyzn pragnie powiększyć swoje przyrodzenie. Wynika to między innymi z mylnego przekonania, jakoby długość penisa miała związek z satysfakcją seksualną mężczyzny.

Panowie uważają, że im dłuższy penis tym lepiej. To nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą, czego dowiodły badania amerykańskich naukowców. Kobiety miały do dyspozycji 33 różne modele członków, a ich zadaniem było wytypowanie takiego, który ma optymalną grubość i długość. Średnia długość optymalnego członka wynosiła 16 centymetrów, a średni obwód – 12,2 centymetra.

Nie mniej jednak, medycyna oferuje kilka rozwiązań na powiększanie penisa. Do najczęściej stosowanych zabiegów zaliczamy:

  • aplikację kwasu hialuronowego bezpośrednio do penisa
  • nacięcie więzadeł wieszadłowych prącia
  • tabletki na powiększanie penisa
  • żele do stosowania miejscowego
  • kurację hormonalną (w przypadku zdiagnozowania tzw. mikropenisa).

Przed zdecydowaniem się na jeden z zabiegów, sugerujemy zadać sobie pytanie – czy aby na pewno ingerencja jest konieczna? Czy faktycznie długość naszego penisa stanowi jakikolwiek problem?

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *