Zielona kawa na odchudzanie

Nadwaga to problem o charakterze globalnym. W każdym, cywilizowanym państwie boryka się z nim niemal 50% społeczności.

Nadmiar tłuszczu w organizmie bardzo często jest lekceważony. Przez to, nadwaga przeradza się w wielu przypadka w otyłość. Ta z kolei stanowi poważne zagrożenie dla organizmu. Z powodu otyłości i występujących powikłań wywołanych stanem organizmu umiera każdego roku 2-3 miliony ludzi. Czy to nie wystarczająca motywacja by wreszcie zrobić coś z zalegającą fałdką?

Jak schudnąć?

Na portalach traktujących o urodzie i zdrowiu znaleźć możemy setki, jeśli nie tysiące artykułów traktujących o zdrowiu i urodzie. Plany treningowego, rozmaite diety, recenzje produktów – tego wszystkiego jest wręcz za dużo.

Pragnąc nie powielać tego typu treści, chcemy przedstawić odchudzanie od zupełnie innej, nowej strony.

W USA bowiem panuje aktualnie wielka moda na odchudzanie przy wykorzystaniu zielonej kawy. Brzmi abstrakcyjnie? Ale jest naprawdę skuteczne! Udowodniono bowiem, że zielona kawa to środek, który ma ogromny wpływ na układ pokarmowy.

Zielona kawa na odchudzanie – kwas chlorogenowy

Skuteczność zielonej kawy (niepalonej) to efekt bardzo dużego stężenia kwasu chlorogenowego (60000mg/kg). Związek ten odpowiedzialny jest między innymi za:

  • spowolnienie wydzielania glukozy do krwi
  • zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę
  • działanie antybakteryjne, antyzapalne, antywirusowe

Kwas chlorogenowy był (i nadal jest) przedmiotem wielu badań. Aktualnie za oceanem traktowany jest jako „złoty środek”. A jak powszechnie wiadomo – problem otyłości wśród Amerykanów ma ogromną skalę.

Zielona kawa może z powodzeniem zastąpić kawę paloną w codziennej diecie. Jej smak jest inny, nieco bardziej gorzki. Wielu osobom jednak udaje się skutecznie zamienić te dwa napoje. Dla osób nieco bardziej opornych, dostępne są tabletki z ekstraktem z zielonej kawy.

Warto jednak zauważyć, że liczne badania potwierdziły, że zielona kawa jest skuteczna wówczas gdy osoba odchudzająca się stosuje dietę i/lub trening.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *