Jak schudnąć 10 kilogramów w ciągu miesiąca?

Czy wiesz, że nawet ponad 15% Polaków ma nadwagę wynoszącą 10 kilogramów lub więcej? Co gorsze, liczba osób borykających się z takim nadmiarem tkanki tłuszczowej bezustannie wzrasta.

Wiele osób pragnie pozbyć się zbędnych kilogramów możliwie jak najszybciej. Niektórzy stawiają sobie za cel redukcję 10 kilogramów w jeden miesiąc. Czy jest to możliwe? Czy można chudnąć w tak szybkim tempie?

10 kilogramów w miesiąc – czy realne?
Doświadczenia wielu osób mówią, że 10 kilogramów w ciągu miesiąca to cel, który jest jak najbardziej realny. Nie mniej jednak, jego realizacja wymaga naprawdę ogromnego poświęcenia. Zadbać należy o dietę i trening. Kluczowa okazać się może również suplementacja.

Odżywianie
Nawyki żywieniowe wymagają wielkiej metamorfozy. Przede wszystkim, musimy zadbać o to, by całkowity bilans diety był mniejszy o 200-300 kcal względem generowanego zapotrzebowania energetycznego. Spowoduje to co prawda mały głód (szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych), ale pozwoli przy tym chudnąć w bardzo szybkim tempie.

Bilans wartość odżywczych powinien wynosić:

  • 2200 kcal – dla kobiety pracującej fizycznie
  • 1900 kcal – dla kobiety pracującej umysłowo
  • Do 3200 kcal – dla mężczyzny pracującego fizycznie
  • 2500 kcal – dla mężczyzny pracującego umysłowo

Trening
Pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów można również poprzez realizację ćwiczeń. Cechować je musi objętość na poziomie około 60-75% max HR i objętość nie mniejsza niż 30 minut.

Trening musi być realizowany regularnie (najlepiej codziennie) i mieć charakter progresywny.

Suplementacja
Rola suplementacji jest bardzo duża. Pozwala przyśpieszyć procesy redukcyjne o nawet kilkadziesiąt procent. Stosować należy preparaty sprawdzone i dobrze opiniowane.

Do hitów ostatnich miesięcy z całą pewnością możemy zaliczyć takie produkty jak: Acai Berry Extreme, Fibre Select, Green Barley Plus, Slimets oraz Probiox Plus.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *