Ile można schudnąć w miesiąc?

Trudami odchudzania zaczyna się interesować coraz więcej osób. Uwarunkowane jest to przez rosnącą populację z nadwagą. Problem ten w chwili obecnej może dosięgać nawet 45% Polaków.

Coraz częściej, w sieci pojawiają się zapytania typu: ile można schudnąć w miesiąc? Dzisiaj pragniemy odpowiedzieć na to pytanie.

30 dni, 4 tygodnie, 1 miesiąc
Z jednej strony, jeśli weźmiemy pod uwagę trudy odchudzania – jeden miesiąc to naprawdę sporo czasu. Z drugiej zaś, gdy uwzględnimy efektywność – może się okazać to dla nas za mało.

Nie mniej jednak, w momencie kiedy nie będziemy zważać na terminy i po prostu robić swoje, to zapomnimy o ograniczeniach czasowych. Dzięki temu, nie ucierpi nasza motywacja. Wszak, jest ona niezwykle istotna – bez niej trudno o jakiekolwiek efekty działania.

Tempo odchudzania – jak obliczyć?
Jak to się dzieje, że jeden potrafi schudnąć prawie 10kg w skali miesiąca, a drugi chudnie w tempie zaledwie jednego kilograma na miesiąc? Tempo odchudzania zależne jest od wielu różnych czynników. Poza dietą i podejmowaną aktywnością fizyczną, ogromny wpływ na to ile schudniemy w skali jednego miesiąca ma między innymi: kondycja naszego układu trawiennego, skład i budowa naszego ciała, zachowywana regularność, wiek.

Tak naprawdę, trudno obliczyć tempo odchudzania bez żadnego doświadczenia. Dlatego też, określając cele nie powinniśmy wpasowywać niczego w ramy czasowe, gdyż może zadziałać to demotywująco.

Ile schudnę w miesiąc?
Odpowiedź na te pytanie zależna jest od konkretnego przypadku. Nie mniej jednak, przy odpowiednim zaangażowaniu, zastosowaniu diety, treningu i suplementacji uzupełniającej można chudnąć nawet w tempie kilku kilogramów na miesiąc.

W każdym razie – konkretne tempo odchudzania określić można po kilku tygodniach stosowania planu treningowego czy diety. Zależne jest bowiem od wielu czynników indywidualnych.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *