Czystek, a odchudzanie

Czystek to roślina, która posiada bardzo dużą ilość właściwości pro-zdrowotnych. Wykorzystywana jest w leczeniu niegroźnych dolegliwości oraz przy redukcji wagi. Jakie właściwości wykazuje czystek? Co powoduje, że ta niewielka roślina wpływa na spadek tkanki tłuszczowej?

Czystek (cistus ladanifer) to ziele pochodzące z części zachodniej Morza Śródziemnego. Rośnie w skupiskach, może osiągnąć nawet 2,5 metra wysokości.

Czystek – właściwości

Herbata z czystka wykorzystwyna jest w leczeniu różnych przypadłości od wielu lat. Uważa się, że pozytywnie wpływa między innymi na układ immunologiczny, stany zapalne w jamie ustnej i gardle, grypę oraz przeziębienie.

Ponadto, czystek wykorzystywany jest w przemyśle perfumeryjnym. Dowiedziono również ze herbata z tej rośliny może wpływać na nieprzyjemny zapach potu (łagodzi go).

Czystek, a odchudzanie

Duża popularność czystka to wynik badań, które dowiodły, że ta niepozorna roślina może oddziaływać również na procesy redukowania wagi. Jak się okazuje, jest to „suplement”, który może zwiększyć efektywność odchudzania o nawet kilkadziesiąt proces.

Herbata z czystka to swojego rodzaju detoks dla naszego organizmu. Substancja ta łączy metale ciężkie znajdujące się w jelitach i doprowadza do wydalenia ich z organizmu. A jak powszechnie wiadomo – procesy odchudzające należy poprzedzić detoksacją organizmu. Zwiększy to skuteczność zarówno diety, jak i treningu.

Ponadto, czystek wykazuje właściwości wspomagające metabolizm (doprowadza do przyśpieszenia przemiany materii). Ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, co pozwola zdecydowanie łatwiej przejść przez wymagający trening.

Czystek – czy warto?

Czystek to roślina o licznych właściwościach, którego suplementacja ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Odziałuje również na nasz wygląd (włosy, paznokcie, skóra) przez co staje się suplementem kompletnym.

Co do tego, że warto wspomagać naszą dietę tym preparatem nie ma absolutnie żadnych wątpliwości.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *